Zmiany na zamku w Tenczynie

Aktualizacja informacji o zamku w Tęczyn (Rudno)

1

Dawno przeze mnie nieodwiedzany zamek w Tenczynku okazał się być już od dłuższego czasu w renowacji czy raczej po I etapie prac zabezpieczająco-konserwacyjnych. Na razie obłe kształty odzyskała brama wjazdowa w formie barbakanu, ale póki co zawisła na niej kłódka i zakaz wstępu – choć docelowo obiekt ma być dostępny dla zwiedzających.

Tenczyn BarbakanNa podziwianie efektów wewnątrz trzeba więc będzie poczekać, ale wycieczka pod mury zamku nadal nie jest stracona, bo kipiąca zieleń i ścieżki spacerowe wkoło jego murów same zachęcają do wędrowania albo i jeżdżenia rowerem, dla bardziej leniwych, a nawet spragnionych kąpieli słonecznych jest to dobra piknikowa miejscówka ze świetną ekspozycją na słońce i z wręcz bajkowym widokiem na ruiny zamku, co choć trochę przybliża panorama poniżej.

Brama zamku TenczynCiekawscy mogą w internecie czy bezpośrednio na stronce Stowarzyszenia „Ratuj Tenczyn” wyszperać rekonstrukcje zamku i pokomplentować czy prace renowacyjne idą w dobrym kierunku i oddają ducha zamku. Więcej o Zamku Tęczyn.

Panorama zamku Tenczyn

Zainteresuje Cię też:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here