Zmiany na zamku w Tenczynie

Aktualizacja informacji o zamku w Tęczyn (Rudno)

2

Dawno przeze mnie nieodwiedzany zamek w Tenczynku okazał się być już od dłuższego czasu w renowacji czy raczej po I etapie prac zabezpieczająco-konserwacyjnych. Na razie obłe kształty odzyskała brama wjazdowa w formie barbakanu, ale póki co zawisła na niej kłódka i zakaz wstępu – choć docelowo obiekt ma być dostępny dla zwiedzających.

Tenczyn BarbakanNa podziwianie efektów wewnątrz trzeba więc będzie poczekać, ale wycieczka pod mury zamku nadal nie jest stracona, bo kipiąca zieleń i ścieżki spacerowe wkoło jego murów same zachęcają do wędrowania albo i jeżdżenia rowerem, dla bardziej leniwych, a nawet spragnionych kąpieli słonecznych jest to dobra piknikowa miejscówka ze świetną ekspozycją na słońce i z wręcz bajkowym widokiem na ruiny zamku, co choć trochę przybliża panorama poniżej.

Brama zamku TenczynCiekawscy mogą w internecie czy bezpośrednio na stronce Stowarzyszenia „Ratuj Tenczyn” wyszperać rekonstrukcje zamku i pokomplentować czy prace renowacyjne idą w dobrym kierunku i oddają ducha zamku. Więcej o Zamku Tęczyn.

Panorama zamku Tenczyn

Zainteresuje Cię też:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

2 KOMENTARZE

  1. Muszę sie wam pochwalić w końcu zrzucilam –
    7 kilogramów. Przeszukalam chyba cały polski internet żeby znalezc cos na odchudzanie i znalazłam.

    Wygoglujcie sobie: xxally radzi jak szybko schudnac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ